قرار صبحانه روز نود و یکم

User Rating: 0 / 5يَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنسِ أَلَمْ يَأْتِكُمْ رُسُلٌ مِّنكُمْ يَقُصُّونَ عَلَيْكُمْ آيَاتِي وَيُنذِرُونَكُمْ لِقَاءَ يَوْمِكُمْ هَٰذَا قَالُوا شَهِدْنَا عَلَىٰ أَنفُسِنَا وَغَرَّتْهُمُ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا وَشَهِدُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ أَنَّهُمْ كَانُوا كَافِرِينَ ﴿الأنعام: ١٣٠﴾  

اى گروه جن و انس، آيا از ميان شما فرستادگانى براى شما نيامدند كه آيات مرا بر شما بخوانند و از ديدار اين روزتان به شما هشدار دهند؟ گفتند: «ما به زيان خود گواهى دهيم.» [كه آرى، آمدند] و زندگى دنيا فريبشان داد، و بر ضد خود گواهى دادند كه آنان كافر بوده‌اند.

 • مهمان - دغدغه های تربیت

  نتیجه می گیریم اشکال کار از ندانستن نیست. پس چرا ما تا اسم کار فرهنگی و مذهبی می آید فکر می کنیم باید یک چیزی به گوش مردم برسانیم؟ شکی نیست که ما هم باید مصداق نازلی از «رسل منکم یقصون علیکم آیاتی» باشیم و آن چه می دانیم را بگوییم ولی « ینذرونکم لقاء یومکم هذا» همان طور که آیه می فرماید، اثر نمی کند مگر با پذیرشی از طرف دلها، کاری که با بیل برد و رادیو و تلویزیون بسیار سخت اتفاق می افتد! دل انسان باید در برابر حق خاضع شود و عزم مقابله با هوا را پیدا کند. (خدا به ما بی عزم ها هم توفیق بده.)
  [از این جای مطلب ربطی به آیه ندارد:]
  اگر بخواهیم کسی را کمک کنیم و از لبه ی پرتگاه آتش نجات دهیم (امیدوارم قبلش خودمان هدایت شده باشیم!) باید با دل او ربط پیدا کنیم. محبت کلید تبلیغ و دستگیری است. روش تبلیغی انبیا و ائمه ی هدی علیهم صلوات الله نیز همین بوده.
  با محبت مار موری می شود با محبت نار نوری می شود
  چرا که به مقتضای الإنسان عبید الإحسان، دل به سمت کسی میل دارد که پیوند قلبی با او داشته باشد. محبت است که می تواند مقدمه ی کنار زدن پرده ی غفلت و از بین رفتن غرور حیاة دنیا شود.

افزودن نظر