قرار صبحانه روز صد و بیست و یکم

User Rating: 0 / 5

وَمِنَ الْإِبِلِ اثْنَيْنِ وَمِنَ الْبَقَرِ اثْنَيْنِ قُلْ آلذَّكَرَيْنِ حَرَّمَ أَمِ الْأُنثَيَيْنِ أَمَّا اشْتَمَلَتْ عَلَيْهِ أَرْحَامُ الْأُنثَيَيْنِ أَمْ كُنتُمْ شُهَدَاءَ إِذْ وَصَّاكُمُ اللَّهُ بِهَٰذَا فَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ كَذِبًا لِّيُضِلَّ النَّاسَ بِغَيْرِ عِلْمٍ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ ﴿الأنعام: ١٤٤﴾  

و از شتر دو، و از گاو دو. بگو: «آيا [خدا] نرها[ى آنها] را حرام كرده يا ماده‌ها را؟ يا آنچه را كه رحم آن دو ماده در بر گرفته است؟» آيا وقتى خداوند شما را به اين [تحريم‌] سفارش كرد حاضر بوديد؟ پس كيست ستمكارتر از آنكس كه بر خدا دروغ بندد، تا از روى نادانى، مردم را گمراه كند؟ آرى، خدا گروه ستمكاران را راهنمايى نمى‌كند.

به زودى در دلهاى كسانى كه كفر ورزيده‌اند بيم خواهيم افكند، زيرا چيزى را با خدا شريك گردانيده‌اند كه بر [حقانيت‌] آن، [خدا] دليلى نازل نكرده است. و جايگاهشان آتش است، و جايگاه ستمگران چه بد است.

 • مهمان - انسان

  خداوند همه را حلال کرده است مگر مواردی را بر اهل یهود به دلیل کیفر اعمالشان،
  امانکته مهم حقی است که این موجودات بر گردن ما دارند.ما برای لذت خود آنها را ذبح می کنیم و تغذیه می کنیم آن هم به اذن پروردگار.لیکن اگر فرومایه تر از این چهارپایان باشیم آیا بدهی بزرگی به بار نیاورده ایم.آیا خرد حکم بر ستمکاری ما نمی کند.
  گاهی اوقات که گوسفند ی را ذبح می کنند چشم از آن برنمی دارم تادرد و رنج این مخلوق را ببینم و از ظلمی که ممکن است به او وخودمان بکنیم برحذر باشم.به راستی اگر انسان نباشیم چه پاسخی داریم.حداقل آنها از گناهکاران پاک ترند.
  واما خداوند به هر طریقی گناهکاران را محکوم می کند حتی از آنچه بر او بخشیده وحلال کرده است
  چشم دل باز کن که جان بینی آنچه نادیدنی است آن بینی

افزودن نظر