ارتباط قیمت نفت با باشگاه

بیشتر
3 سال 5 ماه پیش - 3 سال 5 ماه پیش #522 توسط علیرضا فرشچی
درددلی با بچه‌های باشگاه

بهای نفت و باشگاه
به نظر شما چه ارتباطی میان این دو ممکن است باشد؟
پنجشنبه نفت پس از سال‌ها به زیر ۳۰ دلار رسید. تحریم‌ها هم هست.
بودجهٔ مملکت به مشکل خورده.
بودجهٔ بنیاد به مشکل خورده.
بودجهٔ باشگاه به مشکل خورده.
دیدید ارتباط داشت! B)

ولی همان اول درست حدس زدید، ارتباطی نداشت. :blink:
بودجه و قیمت نفت دست خداست. سستی ماست که باعث می‌شود بودجه به مشکل بخورد. وقتی کوتاه بیاییم و وسط راه کار را زمین بگذاریم خدا هم این جوری می‌کند دیگر. حالا هرچی مسئولان استغاثه کنند و خالص باشند، وقتی ما نخواهیم خب نمی‌شود دیگر!
کلی رفتیم و مذاکره کردیم، با قائم‌مقام بنیاد تا که و که، ولی جواب نداد.
می‌دانید چرا؟ چون ما نخواستیم. چون ول کردیم. چون لبخندهایش را می‌خواستیم نه سختی‌هایش را.
حالا یک نشست را هم به سختی برگزار می‌کنیم.
قدر ندانستیم.

راهش چیست؟ مقاومت. باید بیاییم زیرش بلندش کنیم. خدا را چه دیدید، شاید نفت هم گران شد! بعد بودجهٔ بنیاد درست شد. بعد بودجهٔ باشگاه درست شد. شاید هم اتفاق دیگری افتاد. ولی اگر بلندش کنیم فرشتگان هم می‌آیند کمک می‌کنند.

در نهج‌البلاغه آمده‌است که هنگامی که امیرمومنان به یاران خود خاطرهٔ آغاز اسلام را می‌فرمود، هنگامی که در جنگ صفین اصحاب شیطان قرآن‌ها را هوا کردند و مومنان فریب خوردند و فرمان صلح شد، آنجا بود که حضرت فرمود خدا با هیچ کس حتی ما هم پسرخاله نبود، بلکه سختی بسیار کشیدیم ولی «هنگامی که راستی ما را دید» کمکان کرد.
بخشی از خطبهٔ حماسی و دردناک را در نهج‌البلاغه آورده‌است:
وَ لَقَدْ كُنَّا مَعَ رَسُولِ اللَّهِ ص نَقْتُلُ آبَاءَنَا وَ أَبْنَاءَنَا وَ إِخْوَانَنَا وَ أَعْمَامَنَا مَا يَزِيدُنَا ذَلِكَ إِلَّا إِيمَاناً وَ تَسْلِيماً وَ مُضِيّاً عَلَى‏ اللَّقَمِ‏ 555 وَ صَبْراً عَلَى مَضَضِ الْأَلَمِ‏ 556 وَ جِدّاً فِي جِهَادِ الْعَدُوِّ وَ لَقَدْ كَانَ الرَّجُلُ مِنَّا وَ الْآخَرُ مِنْ عَدُوِّنَا يَتَصَاوَلَانِ تَصَاوُلَ‏ 557 الْفَحْلَيْنِ يَتَخَالَسَانِ أَنْفُسَهُمَا 558 أَيُّهُمَا يَسْقِي صَاحِبَهُ كَأْسَ الْمَنُونِ فَمَرَّةً لَنَا مِنْ عَدُوِّنَا وَ مَرَّةً لِعَدُوِّنَا مِنَّا فَلَمَّا رَأَى اللَّهُ صِدْقَنَا أَنْزَلَ بِعَدُوِّنَا الْكَبْتَ‏ 559 وَ أَنْزَلَ عَلَيْنَا النَّصْرَ حَتَّى اسْتَقَرَّ الْإِسْلَامُ مُلْقِياً جِرَانَهُ‏ 560 وَ مُتَبَوِّئاً أَوْطَانَهُ وَ لَعَمْرِي لَوْ كُنَّا نَأْتِي مَا أَتَيْتُمْ مَا قَامَ لِلدِّينِ عَمُودٌ وَ لَا اخْضَرَّ لِلْإِيمَانِ عُودٌ وَ ايْمُ اللَّهِ لَتَحْتَلِبُنَّهَا دَماً 561 وَ لَتُتْبِعُنَّهَا نَدَما
و سوگند که با پیغمبر خدا (ص) بودیم با پدران و فرزندان و برادران و عمویان خود می‌جنگیدیم/ایشان را می‌کشتیم، ولی بر ما نمی‌افزود جز ایمان و تسلیم و استواری در مسیر و شکیبایی بر سوزش درد و کوشش در جهاد با دشمن. و سوگند که مردی از ما با دیگری از دشمنمان مانند دو نَر به هم می‌پریدند و جان یکدیگر را می‌ربودند، که کدامیک جام مرگ را به کام هماورد خویش می‌ریزد،یک بار از ما و یک بار از دشمن ما...
ولی آنگاه که خداوند راستی ما را دید، بر دشمن ما خواری فرستاد و بر ما یاری، تا اینکه اسلام با آرامش نشسته، در میهن خود جای گرفته، استقرار یافت.
به جان خودم سوگند که اگر ما نیز مانند شما می‌کردیم، نه برای دین ستونی می‌ماند نه برای ایمان شاخه‌ای می‌رُست، و به خدا سوگند از پستان آن خون خواهید دوشید و پشیمانی به دنبال خواهید داشت.
آخرین ویرایش: 3 سال 5 ماه پیش توسط علیرضا فرشچی.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.