برداشتی از سوره هود -علیه‌السلام – برای تمام بی‌نظمی‌ها، الهی العفو!

بیشتر
1 سال 5 ماه پیش - 1 سال 5 ماه پیش #983 توسط حسین خواجه محمودآباد
سوره هود - علیه السلام - عمدتا به سرگذشت 7 تن از پیامبران الهی و اقوام آن ها می پردازد. پیامبرانی که ما به عنوان امت رسول آخرالزمان، باید به آنها ایمان داشته باشیم. دعوت هر یک از این پیامبران، پیامی محوری دارد که باید آن را بشناسیم و به آن مومن گردیم. تا ایمان به پیامبران قبلی پیدا نکنیم، دل و جانمان برای لبیک گفتن به دعوت رسول واپسین آماده نمیشود.
پیام اصلی دعوت حضرت نوح - علیهالسلام - بازگشت به فطرت و گزارههای فطری است. اگر گزارههای فطری را این گونه تعریف کنیم که "هر انسانی در وجدان خود خوب بودن آن را درک میکند و نیاز به استدلال ندارد،" گزاره‌های فطری زیادی را میتوانیم شناسایی کنیم.
قطعا "نظم" یکی از گزارههای فطری است. ما در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعیمان چه قدر نظم را رعایت میکنیم؟ چه قدر بر اساس نظم کارهایمان را برنامهریزی میکنیم و انجام میدهیم؟
بر اساس این گزاره فطری مدتی است اعضای باشگاه قرآنی نور مصمم شدهاند که برنامهها را با نظم و ترتیب برگزار کنند. در نشست مشهد خیلی تلاش کردیم که همه چیز منظم باشد، اما طبعا بعضی جاها بی نظم بودهایم. از تمام کسانی که در برگزاری منظم برنامهها همکاری میکنند سپاسگزاریم و از تمام اعضا به خاطر برخی بینظمیها پوزش می خواهیم.
ان شاءالله از این به بعد با همکاری همه اعضا، نظم را سرلوحه تمام فعالیتهای باشگاه قرآنی نور قرار بدهیم؛ آن گونه که در خور یک برنامه قرآنی و ایمان راسخ به حضرت نوح – علیهالسلام – باشد.
بیاییم به خاطر خدا منظم باشیم!
آخرین ویرایش: 1 سال 5 ماه پیش توسط حسین خواجه محمودآباد.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

بیشتر
1 سال 5 ماه پیش #984 توسط ماجده محمدی
به نام خدا
اولا ممنون که نوشتید و رونق دادید به انجمن
دوم اینکه نکته کاملا دقیق و خاصی بود و لازم بود حتما توجه بهش
سوم اینکه اون معذرت خواهی بایت بی نظمی ها واقعا کار درستی بود و امیدوارم خدا توفیق بده و عذر خواهی آخرمون باشه در این خصوص.
میخوام در انتها خودم شما رو به دست حضرت نوح بسپارم که گذاره های فطری مون رو در عملمون محقق کنن...
برای تحقق این توسل صلوات!
#متوسلین_به_نوح_نبی

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

مدیران انجمن: سجادزارع