#بانی_شو

بیشتر
6 ماه 1 هفته پیش - 6 ماه 1 هفته پیش #1003 توسط ماجد بحری نجفی
#بانی_شو ایجاد شده توسط ماجد بحری نجفی
يَأَيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُواْ أَنفِقُواْ مِمَّا رَزَقْنَاكُم
از جمله کارایی که خدا دوست داره ما انجام بدیم به اشتراگ گذاری دانسته هامون هست.(همون زکات علم نشرشه :) ) اشتراک چیزایی که در طول زندگی خدا رزقمون کرده مثل تجربه های علمی و پژوهشی که زیسته ایم، خلاقیت ها و نوآوری هایی که خدا به ذهنمون انداخته و ... همه جزو رزق هایی ه که خدا میگه انفاقش کن و به قول ما share ش کن. قطعا که به اشتراک گذاری مون می تونه برای بقیه مفید باشه و جدا از اون گفته اند که : اگر آنچه که دستاورد عمرتان است را به دیگران صدقه دهید خدا به عمرتان برکت می دهد. خیلی وقتا نعمت های خدا را در وجودمون نمی بینیم، یعنی خیلی از دارایی های وجودیمون برا خودمون عادی شده، شاید بشه گفت دانش و مهارت های پنهان. اگر به خودمون بیشتر نگاه کنیم و اینا رو به اشتراک بزاریم خیلی عالیه چون اینا هیچ جا تو کتابا نوشته نشده.

خدا دوست داره که نعمت هاش را حدیث کنی "و أمّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فحَدِّثْ" امام صادق فرمودند این آیه یعنی: آنچه را خداوند به تو عطا فرموده و برترى كه به تو بخشيده و آنچه را كه به تو روزى كرده و احسانى كه به تو نموده و هدايتى را كه ارزانيت داشته بازگو كن. پس دیگه شکسته نفسی ، تواضع و چیزی ندارمو اینا رو هم خدا برای به اشتراک نگذاشتن منتفی کرده. خیل جالبه که تو دنیا هر چیزی را که می خوای باید اول همون چیز را در راه خدا بدی تا خدا بهت بیشترش را بده. امیر المومنین مى‌فرمايند: «هر زمان فقير شديد با خداوند از طريق صدقه دادن تجارت كنيد»؛ (إذَا أَمْلَقْتُمْ فَتَاجِرُوا اللّهَ بِالصَّدَقَةِ).
همه اینا رو مقدمه گفتم که بگم #بانی-شو چیه؟
بانی شو یک پویش دسته جمعی برای به اشتراک گذاری دانسته هامون هست که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان راه افتاده. بانی شو یعنی بانی آموزش دیگری شو. یه جورایی بانی شو صندوق صدقات علمی دانشگاه ماست. تو این پویش هر کی هر چیزی را که فکر میکرد به اشتراک گذاریش برای بقیه مفیده(همون رزقایی که بالا گفتم) را در قالب یک ویدئو 3-5 دقیقه ای ارایه میداد و فیلم برداری میکرد و برامون ارسال میکرد. نمونه فیلم هایی که فرستادن را میتونید در کانال تلگرام بانی شو banishofestival@ یا در پیج اینستاگرام مشاهده کنید bani_sho@ .
باشگاه قرآنی نور هم دقیقا #بانی_شو تجارب زیسته با قرآنه. میتونیم تجارب قرآنی مون را در قالب ویدئو به اشتراک بگذاریم.
پس بانی قرآن شو!!!
پيوست:
آخرین ویرایش: 6 ماه 1 هفته پیش توسط مدیر سایت.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

مدیران انجمن: سجادزارع