به جهان که دید صیدی که بترسد از رهایی

yasبه خوب‌ترین و لطیف‌ترین و نرم‌ترین و مهربان‌ترین قلب عالم که فکر می‌کنم تنها به یاد پیامبر می‌افتم که تو پاره‌ای از اویی، بضعه مصطفی، نه تو مادر اویی.. مادر عاشق‌ترین و لطیف‌ترین مرد خدا.. مادر حبیب خدا..
به امن‌ترین جای دنیا که فکر می‌کنم تنها یاد امیرالمومنین می‌افتم، امین الله.. و به قلبش که همه‌ی عقل و فهم و اخلاق و امنیت عالم در آن جمع شده.. تو قلب تپنده‌اش هستی، قلب امن‌ترین مرد خدا..
به بخشنده‌ترین قلب‌های دنیا که فکر می‌کنم تنها به یاد کودکان گرسنه‌ای می‌افتم که سه روز پیاپی غذای خود را به مسکین و یتیم و اسیر می‌بخشند و از آ‌ن روز تا آخر دنیا همه‌ی دست‌ها و قلب‌های خالی و بیچاره دنیا دلبسته‌ی بخشندگی آن‌هایند.. تو حسن و حسین را به دنیا هدیه کرده‌ای.. رساننده‌ترین و سریع‌ترین کشتی‌ها به مقصد خدا..
به صبورترین و عاشق‌ترین قلب دنیا که فکر می‌کنم تنها به یاد زینب می‌افتم.. تو او را در آغوش پرورده‌ای و موهای او را شانه کرده‌ای.. عاقل‌ترین عاشق خدا..
به خاطره‌ی محو بهشتی فکر می‌کنم که سخت دلتنگش هستم و همه‌ی سرمایه‌ام برای دوباره برگشتن به آن‌جا چشم‌های مهربان توست ..
در وانفسای محشر آن‌جا که همه‌ی عشق و فداکاری مادرم ته می‌کشد۱ می‌شود تو مرا ببینی و یادت باشد که مرا هم مثل دانه‌ای بچینی، زیر چادر با خودت ببری به بهشت مادر؟


________________________________________
۱- يَوْمَ يَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِيهِ(۳۴) وَأُمِّهِ وَأَبِيهِ (۳۵) وَصَاحِبَتِهِ وَبَنِيهِ (۳۶) لِكُلِّ امْرِئٍ مِّنْهُمْ يَوْمَئِذٍ شَأْنٌ يُغْنِيهِ (۳۷)/عبس
روزی که آدمی از برادرش و از مادرش و پدرش و از همسرش و پسرانش مى‏‌گريزد در آن روز هر كسى از آنان را كارى است كه او را به خود مشغول مى‌دارد.

 • سلام میلاد بانوی آب و آفتاب ، مادر درخشان ترین انوار آفرینش مبارک ....
  تنها یک عقل با معرفت می تواند این گونه بنویسد
  با این حرف های شما و حر ف های قبلی تان فکر می کنم شاید حکمت همان فاطمه است، اصلا همه رحمت، حکمت، علم و همه چیزهای خوب در فاطمه خلاصه می شود ، بیخود نیست که فاطمه مادر همه هستی است ، تنها مادر است که این چنین صفات را به بچه هایش می دهد؛ پس به قول خودتان :
  مرا به زیر چادر خودت بگیر مادر من که بدون سایه تو زندگی عجب سخت می گذرد...

 • مهمان - آیه

  سلام مامان خوب باشگاه ما;) روزتون مبارک.
  ممنون که نوشتین:) نوشته های دلنشینتون همیشه دلم رو میبره به جایی که اینجا نیست... قلمتون عطر خوش عشق داره... عطر خوش بهشت...
  منم دلم برای اون بهشت، تنگ شده... هرچند چشمام حتی سوی دیدن تصویر محوش رو هم نداره... فقط گاهی عطری خوش...
  شایسته ی چیده شدن و لمس توسط دستان مهربان حضرت مادر نیستم... اما ته دلم گرمه که مادر حتی بچه بداشو هم دوست داره و فراموششون نمیکنه... فقط نمیدونم اون لحظه با چه رویی نگاهش کنم و دستان دانه چینش رو ببوسم...
  دعامون کنین...

 • سلام علیکم
  عیدتون مبارک
  خانم دکتر جان سپاسگزارم:)

 • آخ که نوشته های خانوم دکتر جان چقدر دل آدم رو می بره...
  چقدر نزدیک ...چقدر لطیف...
  به قول قیصر امین پور عزیز به جز عشق، نامی برای تو نیست ...
  روزتون مبارکا باشه مامان دلسوز باشگاه
  تاخیر یه روزه را ببخشید البت:(

 • سلامی چو بوی خوش آشنایی....
  خدا را شکر می کنم به خاطر تلنگر ها یی که به دردم میآورند....
  درست در لحظه ای که بچه ی بد مادر میشوم.... همون بچه ی تنبل وشیطون و چشم سفید....
  اما مادر ، مادر است هرچه که باشی آخرش دلش برایت غنج میرود......
  مادر بازهم مرا ببخش.....روزت مبارک.

افزودن نظر