روایت است که رحمت کند خدای حسین

روایت است که رحمت کند خدای حسین
هر آن کسی که کند گریه در عزای حسین
روایت است نفسهاش مثل تسبیح است
دل گرفته و مهموم غصه‌های حسین
روایت است که آیاتی از کتاب الله
فقط برای حسین است و ماجرای حسین
روایت است زیارت کند خدایش را
کسی که رفت زیارت به کربلای حسین
روایت است بگیري عنان اشک از چشم
مگر ز بیم خدا و مگر برای حسین
روایت است که این اشک را نگه دارد
برای روز مبادایمان خدای حسین
ببار چشم و خودت را نشان بده امشب
چرا که هست رضای خدا، رضای حسین

دانلود فایل صوتی

خوشا مُکبّر قد قامت الصلات تو باشم

 طبیب را تو بیاری، حبیب را تو بخوانی 
دلم غریب؛ خوشا این غریب را تو بخوانی
دعای این دل شرمنده مستجاب نگردد
مگر که آیۀ أمّن یُجیب را تو بخوانی
عجیب قصه ی اصحاب کهف نیست، می آیی
که قصه های شگفت وعجیب را تو بخوانی
خوشا مُکبّر قد قامت الصلات تو باشم
نماز این غزل ناشکیب را تو بخوانی
حسین نصرُ من الله را نوشت به خونش
به شرط اینکه وَ فتحٌ قریب را تو بخوانی

شاعر: مهدی جهاندار

دانلود فایل صوتی

جلسه درس اخلاق (1396/08/25)

آیت الله جوادی آملی

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

بسم الله الرحمن الرحيم

«الحمد لله رب العالمين و صلّي الله علي جميع الأنبياء و المرسلين سيّما خاتمهم و أفضلهم محمد (صلي الله عليه و آله و سلّم) و اهل بيته الأطيبين الأنجبين سيّما بقيّة الله في العالمين بهم نتولّيٰ و من أعدائهم نتبرّء الي الله».

«أَعْظَمَ اللَّهُ أُجُورَنَا [و اُجوركم] بِمُصَابِنَا بِالْحُسَيْنِ(عليه السلام) وَ جَعَلَنَا وَ إِيَّاكُمْ مِنَ الطَّالِبِينَ بِثَأْرِهِ(عليه الصلاة و عليه السّلام)».[1]

 

سانحه سنگين و غمبار زلزله چند استان شهر را به ملّت بزرگ و بزرگوار و همچنين به عموم داغديدگان تعزيت عرض مي‌کنيم. خدمات بي‌شائبه مسئولان محترم و مردم بزرگ و بزرگوار ايران را قدرداني مي‌کنيم و از ذات اقدس الهي مغفرت براي جان‎باختگان و شفاي عاجل براي آسيب‌ديدگان را درخواست مي‌کنيم. از ذات اقدس الهي مسئلت مي‌کنيم که اين کشور را در سايه وليّ‌اش از هر گزندي مصون نگه بدارد.

...آنچه در اين محفل به عرض شما مي‌رسد و بحث نهج البلاغه‌ هر هفته ماست، اين نکته است که وجود مبارک اميرالمؤمنين(سلام الله عليه) از بهترين و شايسته‌ترين کساني است که سيره و سنّت آن حضرت را خوب تبيين کرد؛ وضع مردمِ قبل از بعثت را تحليل کرد، وضع مردمِ بعد از بعثت را تبيين کرد، وضع آشفته بعد از رحلت را تبيين کرد. همه اينها در نهج البلاغه است که به بحث‌هاي هفتگي ما ارتباط دارد. گاهي چند سطر سخنان آن حضرت را به عنوان حديث نقل مي‌کند، گاهي وضع بين‌المللي آن روز را تشريح مي‌کند. چون وجود مبارک حضرت، قرآن ناطق است و خداي سبحان رسالت پيغمبر را در سه منطقه به خوبي تبيين مي‌کند؛ يعني هم در منطقه ملّي و محلّي مسلمين؛ هم در منطقه موحدان؛ يعني أعم از مسلمان‌ها و مسيحي‌ها و کليمي‌ها به عنوان اهل کتاب؛ هم در منطقه بين‌المللي به عنوان جامعه انسانی أعم از ملحد و مشرک و کافر و مؤمن. هر سه بخش را مبسوطاً، مدلّلاً، معلَلّاً قرآن بيان کرده است.