کتاب "ماه رجب ماه یگانه شدن با خدا"

کتاب "ماه رجب ماه یگانه شدن با خدا"

استاد اصغر طاهرزاده

دانلود کتاب

اللهم انی أسألک صبر الشاکرین لک (دعای هر روز ماه رجب)

اللهم انی أسألک صبر الشاکرین لک (دعای هر روز ماه رجب)

شيخ در كتاب«مصباح» از معلّى بن خنيس از امام صادق (عليه السّلام) روايت كرده: در ماه رجب اين دعا را بخوان:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ صَبْرَ الشَّاكِرِينَ لَكَ وَ عَمَلَ الْخَائِفِينَ مِنْكَ وَ يَقِينَ الْعَابِدِينَ لَكَ اللَّهُمَّ أَنْتَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ وَ أَنَا عَبْدُكَ الْبَائِسُ الْفَقِيرُ أَنْتَ الْغَنِيُّ الْحَمِيدُ

وَ أَنَا الْعَبْدُ الذَّلِيلُ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ امْنُنْ بِغِنَاكَ عَلَى فَقْرِي وَ بِحِلْمِكَ عَلَى جَهْلِي وَ بِقُوَّتِكَ عَلَى ضَعْفِي يَا قَوِيُّ يَا عَزِيزُ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الْأَوْصِيَاءِ الْمَرْضِيِّينَ وَ اكْفِنِي مَا أَهَمَّنِي مِنْ أَمْرِ الدُّنْيَا وَ الْآخِرَةِ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ.

خدايا شكيبايى شاكرانت، و كردار ترسيدگانت، و باور عبادت ‏كنندگانت را از تو مى‏ خواهم، خدايا تو برتر و بزرگى، و من بنده بينوا و تهي دستم، تو بى ‏نياز و ستوده‏ اى، و من بنده‏ خوارم، خدايا بر محمّد و خاندانش درود فرست، و عطاى اين خواسته ‏ها را بر من منت بگذار به توانگرى ‏ات بر تهيدستى‏ ام،و به بردبارى ‏ات بر نادانى ‏ام، به توانت بر ناتوانى ‏ام اى عزيز، خدايا بر محمّد و خاندانش آن‏ جانشيان پسنديده درود فرست، و مرا از كارهاى دنيا و آخرت نسبت به چيزى‏ كه بى‏ تابم كرده كفايت كن اى مهربان‏ترين مهربانان.

مؤلف گويد:سيّد ابن طاووس هم اين دعا را در كتاب«اقبال» نقل كرده، و از نقل او پيداست كه اين دعا از جامع‏ ترين دعاهاست، و در تمام اوقات مى‏ توان آن را خواند.

فایل صوتی: حاج میثم مطیعی

یا علی مالک ملک دلی

یا علی مالک ملک دلی

یا علی یا علی مالک ملک دلی
نام زیبای تو شد رافع هر مشکلی

یا علی یا مولا ای نگار زهرا
یا حیدر یا حیدر یا مرتضی

ای به گل رنگ و بو وز تو بلبل نغمه گو
ساقیا یک دم بیا همره مستان بگو

یا علی یا مولا ای نگار زهرا
یا حیدر یا حیدر یا مرتضی

یا علی یا علی دست ما دامان تو
دست ما دامان تو دست ما دامان تو

ای ولی الله اعظم یا علی
عابد و معبود با هم یا علی

ای به طوفان حوادث نوح ما
ای نیاز صبح و شام روح ما

بی تو غم می بارد از مهتابمان
بی تو هیچیم ای علی دریا بمان

یا علی یا علی دست ما دامان تو
دست ما دامان تو دست ما دامان تو

ای سخا ای کرم چشم ما احسان تو
چشم ما احسان تو چشم ما احسان تو

یا علی یا مولا ای نگار زهرا
یا حیدر یا حیدر یا مرتضی

همه توحید سر تا پا علیه
دل لا معنی الا علیه

زبان بربند بگشا گوش جان
با محمد، حیدر زهرا علیه


فایل صوتی با صدای میثم مطیعی

دین و دینداری- بخش پنجم

دین و دینداری- بخش پنجم

آیت الله مجتبی تهرانی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبّ‏ الْعَالَمِين وَ صَلَّی اللهُ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّيِّبينَ الطّاهِرين وَ لَعنَةُ اللهِ عَلی اَعدائِهِم أجمَعِين.
«هُوَ الَّذي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى‏ وَ دينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ»

ابلاغ اسلام حقیقی، غرض از بعثت انبیای الهی

جلسة گذشته گفتم که ایمان یک حقیقت واحده است؛ گرچه این حقیقت دارای مراتب است و از نظر اصطلاح فلسفی «مقول به تشکیک» است و شدّت و ضعف دارد. ولی اسلام دو قِسم است؛ یک اسلام حقیقی داریم که عبارت است از همان ایمان و یک اسلام ظاهری داریم که موضوع بعضی از احکام فقهی است. همین که شخصی به وحدانیّت خدا و رسالت پیغمبر اکرم(صل الله علیه و اله و سلم) گواهی بدهد، از نظر ظاهری و فقهی مسلمان است و احکام اسلام بر او جاری می‏شود. این می‏شود «مسلمان فقهی» که معیارش همان اسلام ظاهری است.

با توجه به این نکته که تمام شرایع، در حقیقت اسلام است و «إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلامُ»[2] و دربارة حضرت ابراهیم(علیه السلام) هم داریم که: «مَا كَانَ إِبْراهيمُ يَهُودِيًّا وَ لا نَصْرانِيًّا وَ لكِنْ كانَ حَنيفاً مُسْلِماً»،[3] روشن می­شود که ما یک دین بیشتر نداریم و آن هم اسلام است. حالا این بحث مطرح می­شود که بعثت انبیا به‏خصوص بعثت پیغمبر اکرم(صل الله علیه و اله و سلم) که نام شریعت او «شریعت اسلام» است، آیا برای ابلاغ اسلام ظاهری بود؟! آیا دینی را که او ارائه کرده، اسلام ظاهری است؟ آیا تمام این زحماتی که برای ابلاغ این دین کشید، برای این بود که مردم فقط این دو جمله شهادتین را بگویند؟! آیا واقعاً پیغمبر برای همین آمد؟! فکر نمی‏کنم که هیچ کم‏عقلی این حرف را بزند، چه رسد به انسان عاقل!